Oglądasz wiadomości wyszukane dla zapytania: objawy choroby wenerycznej

Temat: CHOROBY WENERYCZNE
czy jedna z objaw chorob wenerycznych moga byc objawy przypominajace grype ? czy istnieje mozliwosc ich wystapienia w 2-3 dni po ryzykownym stosunku ?

Temat: Wesołe obrazki i teksty - 2009
Wróciłem z wakacji - czuję, że coś ze mną nie tak.
Poszedłem się zbadać. Wszedłem do neurologa - nerwy w porządku!
Analiza krwi - alkohol w normie! Poszedłem do wenerologa - objawów chorób wenerycznych brak!
Ale wypas!!! Tak zdrowo jeszcze nigdy nie odpoczywałem!!!

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu. Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.

Czego najbardziej boi się śpiący nietoperz ?
- rozwolnienia...

Mąż z żoną spacerują po targu ze zwierzętami i przechodzą obok byków.
Przy pierwszym byku informacja: "Ten byk pokrył w zeszłym roku 50 razy".
Zalotnie uderza żona męża w żebra i mówi:
- "Hej, 50 razy w roku!"
Idą dalej do drugiego byka i czytają na tabliczce: "Ten byk pokrył w zeszłym roku 120 razy"
żona uderza męża mocniej w żebra i mówi:
- "Hej, to jest więcej jak dwa razy w tygodniu! chyba mógłbyś się jeszcze czegoś od niego nauczyć"
Przy trzecim byku napisane wielkimi literami: "Ten byk pokrył w zeszłym roku 365 razy!!!"
żona łamie prawie łokieć na żebrach męża i mówi:
- "To jest codziennie! tu możesz się czegoś naprawdę nauczyć!!!"
Mąż patrzy na nią z ironicznym uśmieszkiem i mówi:
"Zapytaj się tego byka czy robił to zawsze z tą samą KROWĄ!"

Temat: co to za choroba??
Objawy, które Pan opisuje nie kojarzą się, z żadna konkretną chorobą weneryczną.
Nie wspomniał Pan nic o wycieku z cewki moczowej(charakterystyczne dla rzeżączki, oraz chlamydiozy), nie pisze Pan o powstaniu niebolesnego wrzodu twardego charakterystycznego dla kiły, a co najważniejsze pisze Pan o wykonaniu testu EIA, oraz testu na obecność wczesnego antygenu wirusowego - białka p24 wirusa HIV, który wypadł negatywnie.
Wszystko zatem wskazuje na to, że obecnie jest Pan przeziębiony i że nie ma to związku z przygodą sprzed 4-tyg.
Brodawki, które pojawiły sie u Pana na ręce moga być spowodowane przez wirusa brodawczaka, lecz nie jest powiedziane, że mają one związek z odbytym przez Pana stosunkiem, chociaż niektóre typy tego wirusa są odpowiedzialne za jedną z częstszych chorób wenerycznych - kłykcin kończystych.

Zatem proszę się uspokoić, nie wpadać w panikę. Żeby się upewnić może Pan wykonać test wykrywający obecność wirusa HIV, oraz VDRL po upływie 3 miesięcy od podejrzanego kontaktu, gdyż po tym okresie kończy się tzw. okienko serologiczne, co znaczy, że organizm zdąży już wytworzyć taka ilość przeciwciał, które dadzą miarodajny wynik testów.
Niemniej jednak w razie jakichkolwiek niepokojących objawów proszę zgłosić się bezpośrednio do lekarza, gdyż miejsca takie jak forum nie służą stawianiu diagnozy.

PozdrawiamTemat: pytanie o choroby weneryczne
diabelekFelek, nie ma takiego badania typu "proszę sprawdzić, czy zaraziłem się jakąś chorobą weneryczną". Badania wykonuje się w kierunku konkretnej choroby. Podaj lekarzowi objawy, albo swoje podejrzenia, a on wytypuje którą z chorób ewentualnie mogłeś się zarazić i wyśle cię na badania.Temat: Choroby weneryczne
Cześć, jestem nowy na forum, zarejestrowałem się tu w celu rozwiązania mojego pewnego problemu.
Mam małe pytanko, otóż ostatnio (3-4 dni temu) zauważyłem na żołędzi małe czerwone plamki.
Czy takie są objawy jakiejś choroby wenerycznej, czy to może być coś innego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.Temat: Nasza twórczość
souir wiesz o tym że świetnie piszesz
przepraszam że pytam tylko czy ty wiesz że syfilis to choroba weneryczna a takie jak ty wpisałaś objawy choroby mają dzieci które mają porażenie mózgowe przez problemy z utrzymaniem ciąży i z epilepsią sory że zwracam uwagę ale wbiło mi się to w oczy bo akurat mój brat jest niepełnosprawnyTemat: Powiększone węzły chłonne i inne problemy zdrowotne.
Z T3 i T4 proszę poczekać na wyniki biopsji i przeciwciała. Być może obraz będzie wystarczająco charakterystyczny.

Problemy z "kołnierzykiem", tak jak sam Pan podejrzewa, są najprawdopodobniej związane z tarczycą.

Pewien dyskomfort po biopsji jest naturalny. Proszę się nie martwić, minie.

Co do zmiany na żołędzi (to jest TA żołądź ale proszę się nie martwić, gdy zaczynałem studia i na zajęciach z anatomii "odkryłem płeć" tej części męskiego przyrodzenia, również byłem mocno zdziwiony), nie każda kropka czy plamka jest objawem choroby. Także nie wysuwałbym od razu podejrzenia choroby wenerycznej. Jeśli jednak jest to u Pana źródłem niepokoju, proszę upewnić sie u dermatologa.

Czekamy na wyniki biopsji i przeciwciała. PozdrawiamTemat: Pytanie
Ja w zasadzie jestem pewny ze przyczyna tkwi w antybiotyku.przy wenerycznych chorobach typowym objawem jest wyciek z cewki moczowej,natomiast świąd to typowy objaw alergologiczny,czyli uczuleniowy,zwłaszcza,ze forcid może dawać takie objawy.Idź do lekarza,bo samo to nie ustąpi,a jeżeli to sa jakieś bakteri drożdżaki itp.to bedzie sie to nasilać,trzeba podjąć leczenie.Chciałbym zebyś relacjonował ten temat,ciekawe czy moja diagnoza jest słuszna.Temat: Choroby weneryczne (hiv, kiła, syfilis i in.)
No najlepiej pujśc do lekarza, chorub wenerycznych jest sporo i niektóre mają podobne objawy. No a masz powody żeby obawiac się choroby weneryczneju? A i czasami od depilacji moga robić się takie jakby pryszcze. A to dlatego że włos czasami niemoże przebić sie przez skóre i wtedy wytwarza się taki mały stan zapalny ale to przechodzi za czasem.
Temat: 1
Kajusiu,jak przeczytałam Twoje posty to tak jakbym czytała o sobie.Tez jestem w Anglii i tez bez przerwy mam jazdy na punkcie swojego zdrowia.Test na HIV też tutaj robiłam i też mi wstyd jak nakłamałam lekarza żeby dostac skierowanie.Oprócz HIV porobili mi tez chyba wszystkie możliwe badania na choroby weneryczne.Przerabiałam już wszystkie możliwe nowotwory,stwardnienia rozsianego byłam tak bardzo pewna,że zataczałam się przy chodzeniu.Teraz jestem na etapie ziarnicy złośliwej,raka płuc (albo krtani),oraz astmy.Jestem przeziębiona od miesiąca.Prawie wszystkie objawy mi przeszły,ale został suchy duszący kaszel i drapanie w gardle(stąd moje objawy o raka czy astmę).Czasami jestem tak spanikowana,ze robi mi się zimno,słabo i musze się połozyc.Nawet jak zasypiam to myślę o chorobach,mało tego:często śnią mi się szpitale,albo że ja,lub ktoś z moich bliskich jest chory...koszmar.Do lekarza tutaj nawet nie chodzę,bo nigdy nie dostałam żadnej fachowej porady,a po wizycie z reguły czułam się jeszcze bardziej zdołowana.Szczerze mówiąc,to już nie mogę sie doczekac kolejnego wyjazdu do Polski i porobienia badań,ale to dopiero w maju i nie wiem jak wytrzymam 3 miesiące:(.Byłam dwa razy u polskiej pani psycholog w Londynie,ale zrezygnowałam bo za daleko (centrum Londynu ,a ja mieszkam pod Oxfordem) i drogo:40 Ł za wizytę.Od 2 tygodni mam takie lęki jak nigdy dotąd,po prostu jestem pewna,że jestem strasznie chora.Najgorsze jest to,że za tydzień jadę na urlop i zamiast się cieszyc to ja się martwię,że na pewno będę się czuła jeszcze gorzej...Naprawdę już nie mam pomysłów jak pozbyc się tych chorych myśli i lękówTemat: na co chorował Nietzsche?


| Pisze pracę nt. F. Nietzschego, wiem że miał depresję i chyba weneryczną
| chorobę, ale piszą o nim, że zawsze był słabego zdrowia i że leczył sie
w
| sanatoriach. Czy ktoś może zna szczegóły?

Mnie uczono, że umarł wyżyty i przeżyty. Ludzie tego umysłu często
prowadzą
życie zupełnie odmienne od tego w czym tkwią swoimi myślami i intelektem.
Horacy


No tak odpowiedzi iście filozoficzne...
Choroba jego interesuje mnie ze względu na to, że chciałabym się dowiedzieć
jakie były jej objawy. One bowiem były źródłem jego najważniejszych
przemyśleń - i dla mnie ważne jest to czy były to objawy czysto cielesne
(np. swąd, zaczerwienienie itp. czy bardziej duchowe (lęk przed kobietami,
niemożność zbliżeń).
Kto wie, niech powie !

Temat: Często niezauważalny problem
My też mieliśmy ten "problem". Przez kilka dni Prince miał taki żółty wyciek, wylizywał się a potem jakoś samo mu minęło. Nigdy jednak przez myśl mi nie przeszło, że może być to choroba weneryczna No bo skąd? Przecież te przenoszą się drogą płciową, a skoro psiak jeszcze nie miał nic do czynienia w tej "kwestii" to i chyba o takiej chorobie nie może być mowy (bo nie sądzę, żeby wylizywanie trawy powodowało takie dolegliwości).
Sądziłam raczej, że to normalny fizjologiczny objaw dojrzewającego psiaka. Ewentualnie, faktycznie jakieś podrażnienie np. zadraśnięcie: w zabawie z innym psiakiem, czy o jakiś krzew albo ziarenko piasku.Temat: Dziwne krostki.
GB teraz obraca kota ogonem.

DO GB:

Napisałeś, że miałeś kłykciny kończyste. Czy wiesz, co napisałeś? Że jesteś nosicielem wirusa HPV i posiadaczem choroby wenerycznej, wysoce zaraźliwej, której objawy (jedynie objawy!) ustąpiły samoistnie pod wpływem stosowania środka na kłopoty z hemoroidami.

Jako nosiciel tego wirusa, nie leczony prawidłowo, jesteś potencjalnym źródłem zakażeń, chyba że używasz zawsze prezerwatywy.

Powtarzam: moim zdaniem nie wiesz, co mówisz. Pomyliły ci się kłykciny kończyste ze zwykłą błahą dolegliwością jaką jest obrzmienie guzków hemoroidalnych.Temat: Dziwne krostki.
Hehe, tak to jest, że ludzie w swym prymitywizmie sądzą, że choroby weneryczne są łatwo wyleczalne antybiotykami i że prócz AIDS nic nam nie grozi. A kłykciny to najbardziej rozpowszechniona choroba przenoszona drogą płciową. Znaczny procent ludzi to ma, czasem nie mając żadnych objawów. Rozsiewają to na lewo i prawo a pedały myślą, że jedynym zagrożeniem jest HIV. A tu zonk! HiV jest bardzo wrażliwy, trudno się nim zakazić, zwłaszcza w Polsce gdzie liczba nosicieli jest znikoma - a kłykciny, o których malo kto slyszal, są największą plagą.

Współczuję, jak komuś takie coś wyrasta wewnątrz odbytu albo w cewce moczowej, o gardłe nie wspominając.Temat: Opryszczka na szyi w postaci czerwonej plamy...
Witam !
Kilka dni temu odbylem stosunek płciowy z nieznajoma kobieta. Po 1 dniu wystapil bol gardla oraz katar w polaczeniu z kichaniem. Z poczatku myslalem ze to zwykłe przeziebienie badz jakis rodzaj wirusa lecz po 3 dniu pojawily sie kolejne objawy a mianowicie wyskoczyła mi swedząca wysypka w postaci czerwonej plamy z lewej strony szyi. W nocy mialem zmienna temperature, raz bylo mi zimno a raz gorąco, budzilem sie caly zlany potem. Objawy sa podobne jak przy grypie lecz zastanawia mnie swedzaca plama na szyi ktora w dzien sie nasila a w nocy obgasa. Czy to ma jakis zwiazek z choroba weneryczna? Czy moze to byc rodzaj jakiegos uczulenia? Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie !Temat: "Kino Sąsiadów"
W ten piątek, 5 czerwca w cyklu "Kino Sąsiadów" o 22.00 w TV Polonia film chorwacko-serbsko-słoweńsko-macedońsko-bośniacki z 2006 roku pt. "Posterunek Graniczny" (tytuł oryginalny "Karaula").

Akcja filmu rozgrywa się w 1987 w b. Jugosławii, na posterunku wojskowym, strzegącym granicy macedońsko-albańskiej. Nadużywający alkoholu dowódca oddziału - porucznik Pasić w czasie wizyty lekarskiej dowiaduje się, że nabawił się choroby wenerycznej w czasie utrzymywania "bliskich stosunków z miejscową ludnością". Obawiając się własnej żony porucznik szuka sposobu, aby nie kończyć służby i wracać do domu. Ogłasza swoim żołnierzom stan alarmowy, strasząc ich nieuchronnym atakiem albańskim na Jugosławię. Żołnierze zaczynają kopać schrony, pojawiają się pierwsze objawy paniki. Jeden z żołnierzy postanawia odejść z wojska.Temat: Pełnoletność od 16 lat

Spójrzcie na Amerykę. Dorosłość i prawo jazdy od 16, choroby weneryczne od 14, otyłość od 4, brak wiedzy od .... zawsze. Tam młody człowiek jest wolny, a efekty widać. Może i pojawia sę objaw wczesnej odpowiedzialności, ale to nie idzie w parze z rozumem.

Jak czytam takie teksty to mam wrażenie, że polacy za wszelką cenę chcą własną nieudolność zatuszować mówiąc "na amerykanów popatrzcie, tam to dopiero debile są!". Jak się potem okazuje niewielu polaków ma pojęcie jak funkcjonuje tam system szkolnictwa, nie wspominając, że u nas też nie ma 40 mln. geniuszy. Ilu mamy "super studentów", którzy na studia idą po to żeby chlać brować i imprezować do białego rana. Ilu z tych studencików z papierkiem stwierdzającym "wyższe wykształcenie" faktycznie na nie zasługuje? Nie wspominając, że w stanach żyje teraz z 400 mln ludzi podczas gdy nas jest zaledwie 40 mln. Więc przestańcie tu gadać głupoty i siać "polską patriotyczną propagandę", że każdy u nas ma IQ ze 180, pięć fakultetów, włada 3 językami obcymi itd. itp. Więc w ten sposób sobie polacy nie powinni samopoczucia poprawiać. To MY jeździliśmy przez dziesiątki lat "za chlebem" do USA, a nie odwrotnie. I takich przykładów mógłbym tu podać znacznie więcej.
Temat: Skąd grzybica u faceta?

czy mężczyzna może zarazić się grzybicą narządów płciowych w inny sposób niż kontakt z kobietą.
oczywiście. grzybica nie jest chorobą weneryczną

i wcale jak są objawy u mężczyzny, to nie świadczy o tym, że grzybica jest bardzo zaawansowana. po prostu u niektórych przechodzi bezobjawowo a u niektórych pojawia się swędzenie i np. czerwone kropkiTemat: chlamedia- czy ktos o tym słyszał????
chlamedia- czy ktos o tym słyszał???? - kolezanka powiedziała mi ze jest to choroba weneryczna, mało kiedy mowia o niej lekarze, objawy ma podobne ponoc do nadzerki a nie leczona moze prowadzic do niepłodnosci bądz niedonoszeniu ciązy ...
tak słyszałam ale nic nie wiem konkretnie czy ktoras z was cos wie wiecej ???
Kiki Ty jestes znawca??Temat: coś bardzo dziwnego na wargach sromowych co to jest ?
natychmiast do doktora!!!!!!!! nie wiem czy ciaza moze byc tego powodem. szczerze to nie slyszalam o tym ale organizm ludzki jest nieprzewidywalny.
nie chce straszyc...ostatnio robilam prezentacje o wszystkich chorobach wenerycznych...i jest jedna ktorej objawami sa takie wlasnie brodawki. zglos sie jak najszybciej. nie wiemy jak to wyglada i nie mozemy pomoc. ale lepiej dmuchac na zimne.Temat: Prostytucja

To fat ze calkiem sporo (1/3 ??? ) studentek to k...wiszny. Ale nie wmowisz mi ze umieja sie pukac :) Chocby wygladem daleko odstaja od tych drogich prostytutek. Przynajmniej tych ktore ja widzialem. A tak w ogole: skad wiesz ze one to na przyzwoitym poziomie oferuja? Autoreklama? Korzystalas? Bo tylko te dwie mozliwosci istnieja. No chyba ze rozmawialas z ktoryms z ich klientow.

Przecież to oczywiste, że studentka świadcząca usługi w ramach sponsoringu jest lepszym rozwiązaniem, niż nawet droga prostytutka. Wynika to choćby z tego, że w takim układzie przez dłuższy czas utrzymuje się kontakty tylko z jedną osobą, co radykalnie zmniejsza np. ryzyko zarażenia chorobą weneryczną. Po drugie bycie z taką studentką stwarza sytuację stałego związku, w którym partnerzy wzajemnie o siebie dbają i zabiegają, co jest zdrowszym rozwiązaniem niż pojedynczy numerek w toalecie oraz zdecydowanie lepiej sprzyja równowadze i życiu emocjonalnemu obojga partnerów. Co do tego, czy "umieją się pukać", to z tym pewnie bywa różnie, ale też unikałabym generalizowania zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Atrakcyjność studentek też jest pewnie różna, to prawda, ale z drugiej strony jest rzeczą oczywistą, że za sponsoring biorą się te, które mają coś do zaoferowania.

I stanowczo protestuję przeciwko nazywaniu osób trudniących się sponsoringiem "k..wiszonami". W ogóle używanie tego typu zwrotu wobec kobiet - jakichkolwiek - jest objawem braku elementarnej kultury.Temat: Dziwna nazwa Nowotworu!!
Magazyn Weterynaryjny 03/06

Zakaźny guz weneryczny psów - etiopatogeneza, objawy i leczenie Autorzy: dr n. wet. Sławomir Giziński, lek. wet. Karolina Jankowska, lek. wet. Agnieszka Neska

"...Guz weneryczny (transmissible veneral tumor, TVTs) jest zakaźną chorobą nowotworową przenoszoną drogą płciową, występującą u psów. W piśmiennictwie można spotkać różne nazwy tej choroby: chłoniak zakaźny (contagious lymphoma), mięsak zakaźny (infectious sarcoma), zakaźny guz weneryczny (contagious veneral tumor), mięsak Stickera (Stickers sarcoma)...."

Zdjęcia już nie wkleiłam bo okropne , ale Ty Gosiu pewnie widziałaś
Temat: Rumien guzowaty a tabletki??
Choroby, których rumień guzowaty może być objawem:
- Infekcje paciorkowcowe
- Zakażenia Yersinia enterocolitica
- Sarkoidoza
- Histoplazmoza
- Gruźlica
- Toksoplazmoza
- Trąd
- Ziarniniak weneryczny
- Mononukleoza zakaźna
- Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
- Choroba Leśniowskiego-Crohna

Leki wywołujące:
- sulfonamidy
- salicylany
- gestageny

Głównym przedstawicielem gestagenów jest progesteron, który jest zawarty np w tabletkach antykoncepcyjnych.Temat: Ciąża wysokiego ryzyka
Na podwyższone ryzyko powikłań położniczych że strony matki wskazują następujące czynniki:
- Powikłania ciąży w przeszłości
- Wiek poniżej 15 lub powyżej 35 ( 40 według części lekarzy ) lat
- Ciąża mnoga ( bliźnięta, trojaczki itp.)
- Choroby przewlekłe : cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, padaczka, przewlekłe schorzenia serca, płuc lub wątroby
- Choroby przenoszone drogą płciową ( weneryczne ) lub inne poważne zakażenia
- Nikotynizm, alkoholizm lub narkomania
- Znikome przybieranie na wadze lub jego brak
- Krwawienie z dróg rodnych poza pierwszym trymestrem ciąży
- Podwyższone ciśnienie tętnicze z powodu i w przebiegu ciąży ( tzn. stan przed rzucawkowy )

Na podwyższone ryzyko powikłań położniczych ze strony płodu wskazują następujące czynniki:
-Zaburzenia czynności serca
-Objawy świadczące o zahamowaniu czy zwolnieniu tępa wzrostu ( tzn. wewnątrzmaciczne opóźnienie wzrostu)Temat: Choroby weneryczne


Czy takie są objawy jakiejś choroby wenerycznej, czy to może być coś innego?


Może Cię to pocieszy, że to mogą być objawy niedomyciaTemat: choroby weneryczne
witam!! w jaki sposob mozna sie zbadac by wykazac obecnosc choroby wenerycznej gy wystepuja niepokojace objawy?? Badanie wykonuje ginekolog czy sa jakies specjalistyczne badania??Temat: Pełnoletność od 16 lat
Spójrzcie na Amerykę. Dorosłość i prawo jazdy od 16, choroby weneryczne od 14, otyłość od 4, brak wiedzy od .... zawsze. Tam młody człowiek jest wolny, a efekty widać. Może i pojawia sę objaw wczesnej odpowiedzialności, ale to nie idzie w parze z rozumem.Temat: Choroby w Warhu i Monastyrze
Dobry temacik!
światy dark fantasy wymagają chorób, epidemii, kalectwa, umierania.
przykładowe choroby i dolegliwości (na razie bez podawania objawów):

- bóle brzucha, na przykład wątroby, albo wyrostka robaczkowego. W przypadku ostrego zapalenia i "wylania" wyrostka następuje zgon;
- czyraki, ropnie i kaszaki na twarzy i ciele;
- kiedys podawano ogolna przyczynę śmierci: "śmierć nagła" to mógł być zator, wylew, zawał,
- suchoty (oznaczały ogólnie chorobę wyniszczającą najczęściej objawiająca się kaszlem: gruźlicę, zapalenie płuc, rozedma płucna, rak płuc, choroby oskrzeli)
Ostre choroby zakaźne dotykają zwłaszcza biedotę wiejską i miejską. W przeszłości były one głównym powodem śmierci nawet poza czasami epidemii. Cytat z pewnej strony:
"Epidemie cholery, duru plamistego, ospy prawdziwej oraz wietrznej często dziesiątkowały wioski; wśród dzieci największe spustoszenie powodowały biegunka zakaźna, koklusz, dyfteryt, odra, różyczka i szkarlatyna. Nie wspomnę już o epidemiach dżumy, które zdziesiątkowały Europę na przestrzeni wieków." Czarna śmierć i najgroxniejsze choroby weneryczne przywędrowały do nas z innych kontynentów. W warhammerze też mamy kolonie, poza tym skaveni i bestie Nurgla specjalizują się w nowych zarazach. Najgroźniejsze choroby weneryczne to kiła i syfilis.

Z mniej groźnych chorób/dolegliwosci wymienic można:
- podagra - ból palucha
- na wyprawach wojennych obowiązkowa dezynteria (zatrucie, biegunki itp.) na morzu szkorbut (z braku witamin, chyba że ma sie świerze owoce)

Nie zapominajcie o paraliżach, amnezjach (np. na skutek ran głowy), złym zrośnięciu się kości, reumatyźmie (czasami bardzo dokuczliwym)inwalidztwie.Temat: zażywanie tabsów a ciągłe stany zapalne
moja pani doktor faszerowala tez mojego faceta lekami, wiec jest ok, buntowal sie, ale potem mu wytlumaczylam i zrozumial:)

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 3:01 pm ]
a jakiego typu ta chlamydia? bo przeczytalam w necie ze roznie to z tym bywa...

Serotypy ( ok. 15 serotypów):
typy A, B, Ba, C - wywołują jaglicę, główną przyczynę ślepoty na świecie
typy D-K są przyczyną niegonokokowego zapalenia cewki moczowej u mężczyzn i zapalenia szyjki macicy u kobiet, a także zapalenia spojówek i zapalenia płuc u noworodków.
typy L1, L2, L3 - odpowiadają za powstawanie ziarniniaka wenerycznego

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 3:02 pm ]
a jakiego typu ta chlamydia? bo przeczytalam w necie ze roznie to z tym bywa...

Serotypy ( ok. 15 serotypów):
typy A, B, Ba, C - wywołują jaglicę, główną przyczynę ślepoty na świecie
typy D-K są przyczyną niegonokokowego zapalenia cewki moczowej u mężczyzn i zapalenia szyjki macicy u kobiet, a także zapalenia spojówek i zapalenia płuc u noworodków.
typy L1, L2, L3 - odpowiadają za powstawanie ziarniniaka wenerycznego
Objawy

Infekcja najczęściej bezobjawowa, lecz może też powodować zapalenie cewki moczowej, zapalenie najądrzy i zapalenie gruczołu krokowego u mężczyzn, a u kobiet prawie w 50% jest przyczyną nadżerki szyjki macicy, cyst i zapalenia gruczołów Bartholina, zapalenia jajowodów (przydatków), wtórnej bezpłodności oraz zapalenia okołowątrobowego. U noworodków narodzonych z kobiet z chlamydiowym zapaleniem szyjki macicy występować mogą: zapalenie gałki ocznej lub zapalenie spojówek i zapalenie płuc. Dodatkowo u dorosłych z przewlekłą infekcją postacią trachomatis występować mogą inne zapalenia typu: zapalenie stawów czy zapalenie gardzieli oraz Zespół Reitera. Niekiedy objawy chorobowe w swoim przebiegu łudząco przypominają reumatoidalne zapalenie stawów i są z nim mylone, zwłaszcza na początku choroby.

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 3:03 pm ]
jezu juz sie przestraszylam, bo wyczytalam o tej nadzerce, a ja ponoc mam, ale sie uspokoilam, bo pisza ze podczas cytologii wychodzi a ostatnio mialam robiona:)Temat: H5 w Polsce - nareszcieTo był rok 1920. Wtedy nie było samolotów pasażerskich, motoryzacja była w
powijakach, kolej miał 10 razy mniejszą sieć, ludności na świecie było 3
razy mniej a kontakty miedzyludzkie na wieksze odległości były rzadkie.


No i co? Nie zmiena to faktu, że nawet w średniowieczu "czarna zaraza"
zbierała swoje żniwa. Grypa tym łatwiej się rozprzestrzeniała, bo nie była
chobą (jak Ebola) o dużym stopniu natychmiastowych zgonów, wiec zarażony
miał naprawdę dużo czasu na rozniesienie wirusa, zanim zachorował np. na
zapalenie płuc czy inną chorobę rzeczywiście śmiertelną. Grypa kolego nie
jest w dzisiejszych czasach, dla normalnie odżywiającego się i nie
lekceważącego jej objawów człowieka chorobą NIEGROŹNĄ. Nawet ptasia. A
jeżeli tego nie wiesz to się doucz.


Nie wiem jak i dlaczego piszecie takie bzdury, ale przypomina to dresiarzy
pod blokiem i totalną negację wszystkiego co moralne. Po prostu nie ma
zagrożenia i już, a każdy kto uważa inaczej jest wapniak - tak odbieram tą
dyskusje.


Czemu mieszasz do tego moralność? Zamierzasz straszyć chorobami
wenerycznymi? Czy o co Ci chodzi? Dla mnie możesz się bać nawet kataru i
wiatrówki, nie będę ci wymyślał do wapniaków. Tylko apeluje o myślenie. 200
przypadków zarażenia i z tego ileś tam śmiertelnych? Do tego w Azji i to w
krajach, gdzie jak wiadomo poziom życia i ochrony zdrowia jest "trochę"
niższy? Zapewniam Cie, że jak ktoś się zarazi H5N1 w Europie to pokazowo
zostanie natychmiast hospitalizowany (no chyba, że będzie to jakiś 100 lteni
obywatel, którego nie zdążą dowieść do szpitala) i wyleczony w trymiga. Na
zwykłą grypę, a raczej na powikłania pogrypowe (ze względu na lekceważące
podejście do jej objawów) umarło więcej ludzi w Polsce tylko w tym roku niż
na H5N1 oraz SARS na całym świecie. Myślę, że więcej też odwaliło kitę ze
względu na totalnie spróchniałe zęby (ale o tym nikt nie mówi) i problemy z
układem krążenia z tego wynikające. Ja nikomu nie zabraniam uważać inaczej,
niech tylko poda logiczne argumentyl, jeżeli chce zabrać głos w dyskusji.

Temat: Cleosia niestety dolacza do grona...
Acha, ja zrozumiałam, że napisałaś do SGGW, dlatego pytałam o list (nie chodziło mi o ten prywatny oczywiście). Co do jego doświadczeń to pomyślałam, że jeśli jest "w temacie" to znajdę coś na ten temat w sieci, zwykle w internecie można przynajmniej odnaleźć tytuły publikacji. I co znalazłam? Pan dr jest nauczyciele akademickim, przynajmniej widnieje na SGGW w Zakładzie Rozrodu Zwierząt, Andrologii i Biotechnologii Rozrodu. Znani nam dr Jagielski i dr Micuń są w Zakładzie Chorób Wewnętrznych. Potem zaczęłam szukać publikacji. Niestety online był tylko fragment, ale znalazłam coś takiego:

Zakaźny guz weneryczny psów - etiopatogeneza, objawy i leczenie

Autorzy: dr n. wet. Sławomir Giziński, lek. wet. Karolina Jankowska, lek. wet. Agnieszka Neska

Guz weneryczny (transmissible veneral tumor, TVTs) jest zakaźną chorobą nowotworową przenoszoną drogą płciową, występującą u psów. W piśmiennictwie można spotkać różne nazwy tej choroby: chłoniak zakaźny (contagious lymphoma), mięsak zakaźny (infectious sarcoma), zakaźny guz weneryczny (contagious veneral tumor), mięsak Stickera (Stickers sarcoma).

Dr Giziński jest tutaj współautorem, nie znam treści całości, ale pada tutaj nazwa chłoniak. Był to numer z marca 2006 Magazynu Weterynaryjnego. Niestety nie mam prenumeraty tego czasopisma, żeby poznać pełną treść. Guz weneryczny to jednak nie to samo co lymphoma malignum. Przede wszystkim nie jest przenoszony drogą płciową. Może więc zaczął się dotykać tematu, ale specjalistą od chłoniaka złośliwego nie jest.

Trzecia informacja to jego udział w spotkaniu Onkologia nauka interdyscyplinarna, gdzie wygłosił odczyt o stosowaniu leku aglepriston u małych zwierząt. Jest on stosowany w leczeniu ropomacicza.

Acha i jeszcze w Weterynarii w praktyce znalazłam coś takiego:Nowotwory nerwów obwodowych u psów

autor: Maria Katkiewicz, Barbara Osińska, Sławomir Giziński

W pracy przedstawiono opis 22 przypadków guzów nowotworowych wywodzących się z osłonek nerwów obwodowych oraz 1 przypadek ganglioneuroma. Wycinki guzów pochodziły z rozrostów nowotworowych przyżyciowo usuniętych metodą chirurgiczną, które następnie poddano rutynowej ocenie histopatologicznej. W pracy omówiono typy rozrostów nowotworowych, ich lokalizację, strukturę mikroskopową oraz podstawowe kryteria stosowane w diagnozie różnicowej omawianych guzów.

Wygląda na to, że faktycznie może zajmować się tematem nowotworów, ale znów to nie to samo co chłoniak.

Większość informacji które można znaleźć to jego działania jako ginekologa położnika.
Temat: Alkoholizm
Alkoholizm, inaczej uzależnienie od alkoholu, toksykomania alkoholowa lub choroba alkoholowa (łac. alcoholismus habitualis, alcoholismus chronicus) – choroba polegająca na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Spożywanie zazwyczaj dużych ilości alkoholu przez alkoholika jest spowodowane przymusem o charakterze psychicznym i somatycznym i nie podlega jego woli. Mechanizm powstawania uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z nadużywaniem alkoholu. Jednym z kluczowych objawów w diagnozowaniu choroby alkoholowej, obok utraty kontroli nad ilością wypijanego alkoholu, są objawy abstynencyjne, zwane inaczej zespołem abstynencyjnym, zespołem ostrej abstynencji, syndromem abstynencyjnym, zespołem odstawienia alkoholu. Objawy abstynencyjne w standardowym przypadku trwają ok. 14 dni. Nie należy ich mylić z kacem. Przewlekły alkoholizm prowadzi do chorób psychicznych, ciężkich schorzeń wątroby, nerek, żołądka, serca itd. Zwiększa przestępczość, sprzyja szerzeniu się chorób wenerycznych i ujemnie wpływa na potomstwo.

Pojęcie alkoholizmu
Pojęcie alcoholismus chronicum wprowadził Magnus Huss w roku 1849. Człowiekiem, który zdjął z osób uzależnionych odium pogardy i uczynił ich pacjentami potrzebującymi pomocy, jest amerykański lekarz czeskiego pochodzenia Elvin Morton Jellinek. W 1960 r. opublikował pracę pt.: Koncepcja alkoholizmu jako choroby. E.M. Jellinek pierwszy przedstawił, w jaki sposób dochodzi do powstawania i pogłębiania się uzależnienia od alkoholu, podzielił proces powstawania choroby na fazy. Autor wyróżnia następujące stadia choroby alkoholowej:
Faza wstępna prealkoholowa - trwająca od kilku miesięcy do kilku lat, zaczyna się od konwencjonalnego stylu picia. Człowiek odkrywa, ze picie alkoholu nie tylko daje przyjemne doznania, ale także łagodzi przykre stany emocjonalne. Wzrasta tolerancja na alkohol.
Faza ostrzegawcza - zaczyna się w momencie pojawienia się luk pamięciowych - palimpsestów.
Faza krytyczna- rozpoczyna się od utraty kontroli nad piciem.
Faza przewlekła - zaczyna się wraz z wystąpieniem wielodniowych ciągów.

Autor podkreślał, iż zatrzymanie choroby jest możliwe na każdym etapie i w każdej fazie. Od czasu pomnikowego dzieła Jellinka pojawiły się inne typologie alkoholizmu.

W 1983 George Villant opublikował książkę pod tytułem Naturalna historia alkoholizmu, w której zaprezentował rezultaty kilku badań potwierdzających i pogłębiających pojęcie alkoholizmu jako choroby. Podsumowując swoje badania autor stwierdził, że alkoholizm ma charakter postępujący, jego objawy występują jednak w innej kolejności niż przedstawił to Jellinek. Villant podał dwie możliwości zakończenia rozwoju choroby alkoholowej: osoby nią dotknięte podejmują abstynencję albo czeka je śmierć. Jak wynika z danych, nieliczna grupa zdołała powrócić do picia niepatologicznego, czy też powstrzymać proces uzależnienia. Jednak w trakcie kontynuowania badań zaobserwowano, iż grupa ta systematycznie malała.

Z choroby alkoholowej nie można się wyleczyć. Nawet po wieloletniej abstynencji próby kontrolowanego picia często kończą się powrotem do nałogu. Fundamentalnym warunkiem zdrowienia jest abstynencja, wspomagana m.in. przez terapię uzależnień, udział w spotkaniach Anonimowych Alkoholików, przebudowę stylu życia na abstynencki, zdobywanie wiedzy z zakresu alkoholizmu i dziedzin pokrewnych. Proces zdrowienia z choroby alkoholowej jest niezwykle trudny i skomplikowany, uzależniony przede wszystkim od chęci i dobrej woli zainteresowanego. Około 70% pacjentów po terapiach nie osiąga trwałych efektów


Mapa pokazująca roczne spożycie alkoholu w litrach na osobę w poszczególnych państwach:

██ pow. 10 litrów

██ 5 - 9.9 litrów

██ 2 - 4.9 litrów

██ 1 - 1.9 litra

██ pon. 1 litraTemat: MOTOCYKLOWY BANK KRWI - 777
Mondek podsunął mi temat który może się kiedyś przydać.To informacja dla nas:
MOTOCYKLOWY BANK KRWI - 777
MOTOCYKLOWY BANK KRWI jak się niektórzy już orientują to incjatywa dla wszystkich dawców krwi jeżdżących na MOTO, jest to bank wirtualny, krew opddajemy dla wszystkich potrzebujących, nie tylko dla motocyklistów, ale od MOTOCYKLISTÓW, a to ważne!!

Możesz zostać honorowym krwiodawcą:

-jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
-jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
-jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
-jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
-nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
-osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
-nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
6 miesięcy po porodzie,
-3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
-6 tygodni po poronieniu,
-możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
-można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
-po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
-nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
-należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
-krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.
-Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy oraz leków hipotensyjnych nie stanowi przeciwwskazania do oddawania krwi.

KTO NIE MOŻE ODDAWAĆ KRWI

-osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,
-nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,
-chorzy na choroby weneryczne,
-chorzy na gruźlicę,
-chorzy na padaczkę,
-chorzy na choroby nowotworowe,
-chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego),
-alkoholicy, narkomani,
-chorzy na cukrzycę,
-chorzy na łuszczycę,
-osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
-chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
-osoby leczone hormonem wzrostu,
-osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego układu nerwowego,
-chorzy na malarię lub osoby, które przyjmują leki przeciwmalaryczne,
-osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
-chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.

DROGA DAWCY DO ODDANIA KRWI

-Rejestracja - wypełnienie kwestionariusza (konieczny dokument tożsamości ze zdjęciem)
-Pracownia analityczna:
morfologia krwi lub oznaczanie stężenia hemoglobiny - używany sprzęt jednorazowy, odczyt na aparacie Hemo Cue w ciągu 3 minut
-Gabinet lekarski:
wywiad,
skrócone badanie fizykalne,
kwalifikacja do oddania krwi
-Stanowisko do oddawania krwi:
oddanie 450 ml krwi do pojemnika plastikowego z płynem konserwującym
czas trwania donacji od 5 do 8 minut
-Otrzymanie posiłku regeneracyjnego o wartości kalorycznej 4.500 cal.

DLA KOGO ODDAJESZ KREW

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi.
To właśnie dzięki krwiodawcom można wykonać zabiegi korygujące wady wrodzone. Dzięki tym niezwykle skomplikowanym operacjom, wykonywanym niejednokrotnie jeszcze przed urodzeniem, mają szansę na przeżycie i wyzdrowienie najmłodsi pacjenci.
Na oddaną przez krwiodawców krew oczekują chorzy w klinikach kardiochirurgicznych i transplantacyjnych, leczeni z powodu chorób nowotworowych, po ciężkich urazach i krwotokach.
Dla każdego z nas, dla naszych najbliższych, może nagle potrzebna być krew. Pamiętajmy o tym. Jeżeli więc jesteś zdrowy oddając krew możesz podarować drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze - zdrowie, a nawet życie.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowiaTemat: Krwiodawstwo
znalezione w necie

[b]Kto nie moze oddac krwi[/b]

- osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,

- nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,

- chorzy na choroby weneryczne,

- chorzy na gruźlicę,

- chorzy na padaczkę,

- chorzy na choroby nowotworowe,

- chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawał
mięśnia sercowego),

- alkoholicy, narkomani,

- chorzy na cukrzycę,

- chorzy na łuszczycę,

- osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie
przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,

- chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),

- osoby leczone hormonem wzrostu,

- osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego
układu nerwowego,

- osoby, które chorowały na choroby tropikalne,

- chorzy na malarię lub osoby, które przyjmowały leki przeciwmalaryczne,

- osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,

- chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.

Możesz zostać honorowym krwiodawcą:
jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byłeś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi
nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 12 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 12 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
nie wolno oddawać krwi po porodzie przez tyle miesięcy, ile trwała ciąża i okres laktacji (po poronieniu można oddać krew po 6 tygodniach),
możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 48 godzin po leczeniu zachowawczym u stomatologa , po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz anatoksyną przeciwtężcową.Temat: upust krwi
Możesz zostać honorowym krwiodawcą:
--------------------------------------------------------------------------------

- jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,

- jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,

- jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)

- jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami

- nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 12 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,

- osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 12 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,

- nie wolno oddawać krwi po porodzie przez tyle miesięcy, ile trwała ciąża i okres laktacji (po poronieniu można oddać krew po 6 tygodniach),

- możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,

- można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,

- po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,

- krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,

- nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,

- należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 48 godzin po leczeniu zachowawczym u stomatologa , po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz anatoksyną przeciwtężcową.

KTO NIE MOŻE ODDAWAĆ KRWI?
--------------------------------------------------------------------------------

- osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,

- nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,

- chorzy na choroby weneryczne,

- chorzy na gruźlicę,- chorzy na padaczkę,

- chorzy na choroby nowotworowe,

- chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawałmięśnia sercowego),

- alkoholicy, narkomani,

- chorzy na cukrzycę,

- chorzy na łuszczycę,

- osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznieprzez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,

- chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),

- osoby leczone hormonem wzrostu,

- osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowegoukładu nerwowego,

- osoby, które chorowały na choroby tropikalne,

- chorzy na malarię lub osoby, które przyjmowały leki przeciwmalaryczne,

- osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
----------------------------------------------------------------------------------

- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).

- Być wyspanym.

- Spożyć lekkie śniadanie (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).

- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.

- Ograniczyć palenie papierosów.

- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.

- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu !!!

to sa zdaje sie wszystkie informacje....
pozdro for allTemat: Oddaj krew z FMS
We wtorek, 7 grudnia w Szpitalu przy ulicy Hożej w Złotoryi odbędzie się akcja zbierania krwi. Zostanie ona przeprowadzona przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Odział Terenowy w Legnicy. Rejestracja chętnych do oddania krwi odbędzie się w godzinach od 10 do 12. Federacja Młodych Socjaldemokratów w Złotoryi wspiera tą akcję.

Zostaą krwiodawcą

Możesz oddać krew, jeśli:

• jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów;
• w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
• w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badaą i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii);
• w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byłeś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Nie mogą oddawać krwi osoby:

• odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 12 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego;
• które przebywały w Afryce ćrodkowej i Zachodniej oraz Tajlandii (mogą oddać krew po 12 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych);
• po porodzie przez tyle miesięcy, ile trwała ciąża i okres laktacji (po poronieniu można oddać krew po 6 tygodniach);
• w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakoączeniu miesiączki.

Możesz oddać krew po okresie:

• 6 miesięcy po zabiegach chirurgicznych;
• 4 tygodni od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej;
• 2 tygodni po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia;
• 2 tygodni po zakoączeniu leczenia antybiotykami;
• 7 dni po usunięciu zęba;
• 48 godzin po leczeniu zachowawczym u stomatologa, po szczepieniu przeciwko grypie i żłłtaczce oraz anatoksyną przeciwtężcową.

Nie wolno Ci oddać krwi w następujących przypadkach:

• jeśli przebyłeś lub jesteś chory na żłłtaczkę zakaźną;
• jeśli jesteś nosicielem wirusa HIV lub/i chory na AIDS;
• jeśli chorujesz na choroby weneryczne, gruźlicę, łuszczycę, padaczkę, choroby nowotworowe czy cukrzycę, również choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieącowa, zawał mięśnia sercowego), oraz chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD);
• jeśli jesteś alkoholikiem lub narkomanem;
• jeśli chorowałeś na choroby tropikalne, w tym malarię (jeśli przyjmowałeś leki przeciwmalaryczne);
• jeśli przebywałeś w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii;
• jeśli jesteś leczony hormonem wzrostu;
• jeśli jesteś po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego układu nerwowego, po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki
• jeśli masz miażdżycę, jesteś po udarach młzgowych lub maszz rozległe żylaki.

Przed oddaniem krwi nie zapomnij:

• zjeść lekkiego posiłku
• mieć przy sobie dowłd osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość ze zdjęciem[/u]
Temat: MOTOCYKLOWY BANK KRWI
OTO ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA - przeczytajcie i 16.06.07 zapraszam do GEMINI w Gdyni w godz 10.00-15.00

Możesz zostać honorowym krwiodawcą:

-jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
-jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
-jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
-jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
-nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
-osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
-nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
6 miesięcy po porodzie,
-3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
-6 tygodni po poronieniu,
-możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
-można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
-po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
-nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
-należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
-krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.
-Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy oraz leków hipotensyjnych nie stanowi przeciwwskazania do oddawania krwi.

KTO NIE MOŻE ODDAWAĆ KRWI

-osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,
-nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,
-chorzy na choroby weneryczne,
-chorzy na gruźlicę,
-chorzy na padaczkę,
-chorzy na choroby nowotworowe,
-chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego),
-alkoholicy, narkomani,
-chorzy na cukrzycę,
-chorzy na łuszczycę,
-osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
-chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
-osoby leczone hormonem wzrostu,
-osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego układu nerwowego,
-chorzy na malarię lub osoby, które przyjmują leki przeciwmalaryczne,
-osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
-chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.

DROGA DAWCY DO ODDANIA KRWI

-Rejestracja - wypełnienie kwestionariusza (konieczny dokument tożsamości ze zdjęciem)
-Pracownia analityczna:
morfologia krwi lub oznaczanie stężenia hemoglobiny - używany sprzęt jednorazowy, odczyt na aparacie Hemo Cue w ciągu 3 minut
-Gabinet lekarski:
wywiad,
skrócone badanie fizykalne,
kwalifikacja do oddania krwi
-Stanowisko do oddawania krwi:
oddanie 450 ml krwi do pojemnika plastikowego z płynem konserwującym
czas trwania donacji od 5 do 8 minut
-Otrzymanie posiłku regeneracyjnego o wartości kalorycznej 4.500 cal.

DLA KOGO ODDAJESZ KREW

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi.
To właśnie dzięki krwiodawcom można wykonać zabiegi korygujące wady wrodzone. Dzięki tym niezwykle skomplikowanym operacjom, wykonywanym niejednokrotnie jeszcze przed urodzeniem, mają szansę na przeżycie i wyzdrowienie najmłodsi pacjenci.
Na oddaną przez krwiodawców krew oczekują chorzy w klinikach kardiochirurgicznych i transplantacyjnych, leczeni z powodu chorób nowotworowych, po ciężkich urazach i krwotokach.
Dla każdego z nas, dla naszych najbliższych, może nagle potrzebna być krew. Pamiętajmy o tym. Jeżeli więc jesteś zdrowy oddając krew możesz podarować drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze - zdrowie, a nawet życie.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia !Temat: Wampiriada 2006 - 28-29 listopada
To są podstawowe warunki do oddawania krwi:


Możesz zostać honorowym krwiodawcą:
- jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
- jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
- jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
- nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
- osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
- nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
- 6 miesięcy po porodzie,
- 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
- 6 tygodni po poronieniu,
- możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
- można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
- po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
- krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
- nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
- należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
- krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.
Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy oraz leków hipotensyjnych nie stanowi przeciwwskazania do oddawania krwi.

Nie mogą oddawać krwi:
- osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,
- nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,
- chorzy na choroby weneryczne,
- chorzy na gruźlicę,
- chorzy na padaczkę,
- chorzy na choroby nowotworowe,
- chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego),
- alkoholicy, narkomani,
- chorzy na cukrzycę,
- chorzy na łuszczycę,
- osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
- chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
- osoby leczone hormonem wzrostu,
- osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego układu nerwowego,
- chorzy na malarię lub osoby, które przyjmują leki przeciwmalaryczne,
- osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
- chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami

W sprawie powyższych warunków należy wypełnić ankietę i podpisać oświadczenie o prawdziwości danych.

Oprócz tego, aby zostać zakwalifikowanym, trzeba przejść podstawowe badanie lekarskie, poziom hemoglobiny i ciśnienie muszą być w normie. No i musi się dać oznaczyć grupę krwi i czynnik Rh. To wszystko jest wykonywane automagicznie przed oddaniem krwi przez bardzo miłe panie.

I to chyba wszystko

PS: A kto nie może wytrzymać, może już iść do RCKiK w Krakowie na ulicę (nomen omen ) Rzeźniczą 11 Ale pewnie będzie mniej bonusów niż na Wampiriadzie...Temat: Akcja "Krew Ratuje Życie" - TRÓJMIASTO
Wklejam info które pomoże każdemu stwierdzić czy może oddać krew

KTO NIE MOŻE ODDAWAĆ KRWI
* osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,
* nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,
* chorzy na choroby weneryczne,
* chorzy na gruźlicę,
* chorzy na padaczkę,
* chorzy na choroby nowotworowe,
* chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego),
* alkoholicy, narkomani,
* chorzy na cukrzycę,
* chorzy na łuszczycę,
* osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
* chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
* osoby leczone hormonem wzrostu,
* osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego układu nerwowego,
* chorzy na malarię lub osoby, które przyjmują leki przeciwmalaryczne,
* osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
* chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.

Możesz zostać honorowym krwiodawcą:
* jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
* jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
* jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
* jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
* nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
* osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
* nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
o 6 miesięcy po porodzie,
o 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
o 6 tygodni po poronieniu,
* możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
* można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
* po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
* krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
* nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
* należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
* krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.

Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy oraz leków hipotensyjnych nie stanowi przeciwwskazania do oddawania krwi.

Krew można oddawać nie co 6 miesięcy ale mężczyźni co 8 tygodni, kobiety co 12 tygodni.
Jak ktoś ma jakieś wątpliwości to zawsze może przyjść i przed oddaniem krwi o wszystko zapytać lekarza który rozwieje Wasze wątpliwości

Pozdrawiam
MATI

Szablon by Sliffka